آشنایی با موسیقی

آشنایی با موسیقی | با کریگ رایت استاد دانشگاه ییل آمریکا

فهرست مطالب

این دوره با نامِ آشنایی با موسیقی کلاسیک در بیست و سه جلسه توسط کریگ رایت، استاد دانشگاه ییل آمریکا و دارای مدرک دکترای موسیقی‌شناسی از دانشگاه هاروارد، بر‌گزار شده است که جلسات آن به مرور در وب‌سایت ایران‌موزیکولوژی منتشر خواهد شد.

جلسه اول: معرفی

جلسه دوم: آشنایی با ساز‌های ارکستر

جلسه سوم: آشنایی با ریتم‌های موسیقی

متن جلسه‌ی اول آشنایی با موسیقی

آشنایی با موسیقی: صبح بخیر، خانم‌ها و آقایان. نام من کریگ رایت است و این “گوش دادن به موسیقی “، ابتدایی ترین دوره ای است که گروه موسیقی ارائه می دهد. هدف آن آموزش چگونگی گوش دادن به موسیقی است. شما می گویید: “یک لحظه صبر کنید”. “این مسخرست. من همیشه موسیقی گوش می دهم. من چه در آی پادم چه فایلهای ام پی 3 رو دانلود کنم همش فایل هارو مبادله میکنیم برای ماشینم… به این چیزای تو ماشین چی میگیم نوار دت هستش که میتونید آیپد بهش وصل کنید و به سیستم استریو ماشین وصل کنید من در اتاق خوابم از کامپیوترم به موسیقی گوش می دهم ، در کتابفروشی ، هر کجا. شرط می بندم که من خیلی بیشتر از تو موسیقی گوش می دهم ، پیرمرد و حق با شماست شما احتمالاً این کار را می کنید. اما چه نوع موسیقی را گوش می دهید؟ خوب ، احتمالاً موسیقی پاپ و این خوب است؛ اشکالی ندارد اوکیه موسیقی پاپ اما آیا شما از این تجربه بیشترین بهره را می برید؟ آیا از تجربه گوش دادن خود بیشترین استفاده را می کنید؟ من ادعا می کنم که شاید نه ، که زمان را به حداکثر نمی رسانید ، با استفاده از آن زمان برای کسب بیشترین سود از کجا این را می دانم؟ چه چیزی باعث می شود من فکر کنم که شما به اندازه کافی چیز خاصی از موسیقیتون به دست نمیارید؟

خوب ، تا حدی تجربه ، و همچنین یک آزمایش هم که آخر هفته گذشته انجام دادم. من چهار فرزند دارم. آخرین نفر از این چهار نفر اکنون هفده ساله شده است ، بنابراین من گفتم هفته پیش… اون همیشه سرش تو آیپده “کریس ، به چه چیزی گوش می دهی؟” “گمشو. داری منو اذیت می کنی. “شما دوباره زندگی من رو خراب می کنید.” بنابراین “خوب حالا ، بیا. بذار این را گوش کنم بگذارید به آن گوش دهم. به چه چیزی گوش می دهی؟” بنابراین من به آن گوش دادم و گفتم: “خوب. بیا، تو به این گوش بده و به من بگو که چی میشنوی و اون چه چیزی رو ردیابی کرد؟ او داشت متن را ردیابی می کرد. او در حال ردیابی بیت قطعه بود از او پرسیدم: “خوب ، حالت قطعه چگونه است متر قطعه چقدر است؟ باس چه می کند؟ آیا می توانی خط باس را دنبال کنی؟ آیا می توانی در این قطعه خاص وترهایی را شناسایی کنید؟ ” هیچ چیزی. صفر و این یک بچه کاملاً پیشرفته هست که داشته دوازده سال درس جدی ویولن سل دنبال میکرده و این یک نکته را مطرح می کند: که اگرچه من از موسیقی شما چیز زیادی نمی دانم اما فکر میکنم میتوانم چیزهای زیادی درباره آشنایی با موسیقی شما بهتون یاد بدم با استفاده از پارادایم های موسیقی کلاسیک. بنابراین من در اینجا قصد دارم در مورد موسیقی کلاسیک چیزهای زیادی برای شما بگویم: موتزارت ، باخ ، بتهوون. این تمرکز دوره ما خواهد بود. چه تعداد از شما در حال حاضر به موسیقی کلاسیک گوش می دهید؟ دست خود را بالا بیاورید. باشه. عالی. خیلی از شما و این فوق العاده است. من می خواهم بدانم ، آقا پایین اینجا ، چگونه این کار را انجام می دهید؟ آیا از رایانه شما خارج می شود؟ آیا فایل های ام پی 3 را بارگیری می کنید و آنها را ذخیره می کنید؟ چگونه – به من بگو چگونه آن را انجام دهید؟ دانشجو: من فقط به یوتیوب می روم. پروفسور: شما به یوتیوب می روید. خیلی خوب. بسیار جالب. باید این را می دانستم اما نمی دانستم. شما به یوتیوب می روید و آنجا گوش می دهید. شخص دیگری این کار را به روش دیگری انجام می دهد؟ آره؟ دانشجو: در رادیو. پروفسور: در رادیو. باشه. جالبه. ما به آن نقطه باز خواهیم گشت. چیز دیگری ، کسی؟ آره؟ دانشجو: سی دی یا سوابق پدر و مادرم. پروفسور: باشه سی دی یا سوابق والدین شما. فوق العاده است آنها در اینجا نوعی از فناوری قدیمی را دارند اما برخی از آنها این ضبط های قدیمی ممکن است بسیار بسیار خوب باشد. اکنون در اینجا سوالی برای شما مطرح شده است. چرا ما می خواهیم به موسیقی کلاسیک گوش دهیم؟

چرا – چرا – که فقط به سوالی برای من پاسخ داده است ، کسانی که دست شما را بالا بردند؟ چه – آقا دوباره اینجا. من – تو امروز بره فدایی من هستی چرا دوست دارید گوش دهید و چرا می خواهید گوش دهید به موسیقی کلاسیک؟ دانشجو: باعث آرامش من می شود. پروفسور: باشه بسیار جالب. رادیو عمومی ملی دقیقاً این سوال را مطرح کرد یک نظرسنجی حدود یک سال پیش، و آنها این اصل را در پاسخ دریافت کردند چرا مردم به موسیقی کلاسیک گوش می دهند؟ یک ، به آنها کمک می کند تا آرام شوند و استرس را از بین ببرند ، بنابراین این شاید دلیل اصلی باشد. دو ، به ما کمک می کند تا ذهن را متمرکز کنیم ، و به شنونده اجازه تمرکز می دهد سه ، آشنایی با موسیقی کلاسیک چشم انداز جهانی بهتر را فراهم می کند ، چشم اندازی از زندگی بهتر، پناهی از زیبایی و شکوه و حتی عشق و گاهی حداقل برای من شخصاً این نشان می دهد که ممکن است چیزی وجود داشته باشد ، خدا یا هر چیز دیگری ، بزرگتر از خودمان ، و از ما می خواهد که گاهی فکر کنیم ، به چیزهایی فکر کنیم. این کاری است که من فکر می کنم این هنرهای زیبا ادبیات عالی ، شعر ، نقاشی ، موسیقی آنها نشان می دهند که انسان ، ظرفیت روح انسان ، می تواند چه باشد آنها همانطور که نشان داده شده است به ما پیشنهاد می کنند ممکن است چیزی وجود داشته باشد ، روحیه ای بزرگتر از خود ما وجود دارد ، و آنها ما را وادار به فکر می کنند آنها مرا وادار می کنند که مرتباً درباره آنچه در این زمین انجام می دهم فکر کنم شما روی این زمین چه می کنید؟

جواب نده من در این زمین با توجه به این دوره خاص چه می کنم در اینجا می خواهم به چه چیزهایی برسم؟ خوب ، شاید دو چیز. یکی ، شخصیت خود را تغییر دهید. من می خواهم از تو یک فرد ثروتمندتر بسازم ، یک فرد گسترده تر ، با القا به شما با درک عمیق و پایدار از موسیقی کلاسیک ، بنابراین این بخشی از این است و نه فقط برای ییل بلکه برای زندگی شما بعد از ییل. امیدوارم اینکه ده سال بعد زندگی ات را چگونه اداره کنی ، بیست سال دیگر ، سی سال دیگر ، به طور قابل توجهی تحت تأثیر این تجربه در این دوره خاص قرار گرفته باشد و ثانیا ، اگر من در تدریس خودم موفق باشم این هدف دوم را در اینجا محقق خواهم کرد. من به شما عشق به موسیقی کلاسیک خواهم داد. شما بعداً بعد از ییل ، حضور شما در کنسرت ها ، خرید یک مد یا دیگری ، بارگیری فایل های mp3 ، iTunes یا هر اتفاقی که باشد ، شاید عضو هیئت سمفونیک محلی خود باشید ، شرکت اپرا ، چیزی شبیه به آن ، شاید به بچه های خود درس آشنایی با موسیقی بدهید ، پس از آن به منبع دهنده موسیقی کلاسیک تبدیل خواهید شد. شما ، روشنفکران نسل بعدی ، کسانی هستند که این گنجینه بزرگ فرهنگ غربی را حفظ می کنند و این یک گنجینه بزرگ از فرهنگ غربی است. اوکی چگونه می خواهیم همه این کارها را انجام دهیم؟ چگونه می خواهیم این دو مورد را در دستور لیستمان انجام دهیم مکانیک دوره چیست؟ آیا همه شما برنامه درسی گرفتید؟ همه برنامه درسی دارند؟ باید یکی با خودم اینجا میاوردم ولی یادم رفت حالا عیبی هم ندارد حدود سه یا چهار هفته اول ما موارد زیر را دنبال خواهیم کرد عناصر موسیقی: ریتم ، ملودی و هارمونی – و سپس یک آزمون. در مرحله بعدی ما به آنچه – که می توان گفت – بیشترین واحد را دارد ، خواهیم پرداخت وقتی به هر قطعه موسیقی گوش می دهیم چیز مهمی است و این فرم موسیقی آن است در اینجا یک سوال برای شما وجود دارد. من روز دیگر در حالی که داشتم در حال آماده سازی سخنرانی برای امروز بودم بودم ، به این فکر می کردم رایج ترین نوع فرم موسیقی در موسیقی پاپ چیست؟ هنگامی که به موسیقی پاپ گوش می دهید ، آیا هرگز به شکل موسیقی فکر می کنید آیا کسی می تواند شکلی از موسیقی پاپ را نام ببرد؟ هرفرمی خوب ، شاید شعر و آواز باشد؟ بهش فکر کن. که در بسیاری از موارد نشان داده می شود و ما به آن باز خواهیم گشت.

وقتی به موضوع رسیدیم شعر و آواز رسیدیم دربارش صحبت خواهیم کرد و سپس در پایان دوره ما به سوال سبک موسیقی خواهیم پرداخت تفاوت یک قطعه موسیقی پاپ با یک قطعه موسیقی کلاسیک چیست همه ما به نوعی این را بصری می دانیم اما می توانیم بیان کنیم چرا؟ این تفاوت خاص در مورد سبک موسیقی روزی دیگر در خانه برای من ایجاد شد جمعه گذشته بود. داشتم از دانشگاه می گذشتم – شاید شما هم این را دیدید ، گوشه علم و کالج. یک کامیون مسطح بزرگ آنجا بود و مردمی هم در این کامیون بودند سعی در فروش تجهیزات صوتی به شما دارند و آنها یک بنر بزرگ در آن بالا داشتند. روی آن نوشته شده بود “اتاق خود را پاپ آپ کنید.” خب؟ و برای مشتاق کردن شما با آشنایی با موسیقی پخش میکردند این نوعی موسیقی است که آنها دارند سوار بر آن کامیون مسطح پخش میکردند زیرنویس و ترجمه از تیم مکتب خونه اوکی من در آن نقطه خاص خیلی احساس هیجان می کنم و تلفن همراهم زنگ می خورد. باشه. من – این درست است. تلفن همراه من زنگ می خورد و به دلیل اینکه امروزه میتونید صدای زنگ خود را انتخاب کنید – درست است؟ من انتخاب کردم نه به آن صدا بلکه به عنوان موتزارت ، بنابراین این صدا را از طریق تلفن خود می شنوم. و وقتی بهش فکر میکنیم و این به ما حس تفاوت سبک بین موسیقی پاپ و موسیقی کلاسیک میدهد چگونه این چیزی که می خواهیم بشنویم ، فرق داشتن؟ آیا می توانید مثلاً سه یا چهار دلیل برای من بیاورید آنچه ما می خواهیم بشنویم با آنچه تازه شنیده ایم متفاوت است؟ خب بهتره همینجا متوقفش کنم کسی می تواند به من بگوید؟ چه تفاوتی بین این دو وجود دارد؟ چه چیزی – قطعه پاپ چه داشت؟ همان Rave ‘Til Dawn است. این مال من است – من صاحب آن آلبوم هستم ، می دانم که Rave ‘Til Dawn. آقای اون پشت دانشجو: در موسیقی کلاسیک چیزهای بیشتری وجود دارد توجه به جزئیات. پروفسور: بله ، این احتمالاً درست است به عنوان مشاهده کلی ، چه از طریق آن انجام شود به وضوح در مورد این دو – این مقایسه – من کاملا نیستم مطمئناً ، اما آنجا – من نمی گویم در اولین مورد جزئیات زیادی وجود دارد. تکرار زیاد است. این جایی است که من – یک بار که این کار را ادامه می دهد ، برای مدت طولانی از زمان ادامه می یابد چیز دیگری مد نظر دارید؟ آره؟ دانشجو: ملودی؟ پروفسور: آه ، ملودی. کدوم ملودی داشت؟ دانشجو: موسیقی کلاسیک. پروفسور: بله اولی که اصلاً نتوانستم ملودی را انتخاب کنم. چجوری بود؟ ریتم و ضرب خب؟ بنابراین تکرار، ریتم ، ضرب پالش شدید چه چیزی باعث ایجاد این صدا می شد؟ چه سازهایی درش بودند دانشجو: ویولن. پروفسور: خوب ، در موتزارت ویولون وجود داشت ، بنابراین سازهای صوتی در مقابل صدای مصنوعی با توجه به موسیقی پاپ داریم بنابراین آنچه که ما انجام خواهیم داد تمایز پاپ از کلاسیک است و همچنین تمایز در سبک‌های موسیقی کلاسیک.

شما در حال رانندگی در جاده هستید ، شما … شنونده FM کیست؟ در آنجا … شما رادیوی خود ، رادیوی ماشین خود را روشن می کنید ، به ایستگاه موسیقی کلاسیک اف ام تقریباً به سمت چه عددی میروید؟ دانشجو: در نیوهیون؟ پروفسور: بله ، خوب ، یا هرجای دیگر ، زادگاه شما ، اما فقط – دانشجو: باشه 98.7 پروفسور: باشه 98 خیلی بالاست آن کدام شهر است؟ میدونی؟ دانشجو: شیکاگو. پروفسور: آه ، آن شیکاگو است. خوب ، مطمئنم که آنها افراد بالادستی در شیکاگو هستند. در حالت عادی ، کمترین مقداری که می روید اعداد پایین است. مخصوصاً ، اینجا در کانکتیکت 89.5 است 89.5 ، 90.1 ، 90.5. مورد علاقه من 91.5 است. به طور کلی ، وقتی می خواهید موسیقی کلاسیک پیدا کنید به سمت چپ شماره گیری اف ام خود می روید و در رادیوی ملی میگردید باشه؟ بنابراین ما این کار را می کنیم ، اما شما رادیوی ماشین خود را گرفتید موسیقی شروع می شود. باروک است یا عاشقانه؟ قرون وسطایی است یا مدرن؟ آیا باخ است یا بتهوون است؟ خوب ، این نوع پاسخ ها ، آن نوع مسائل ، انواع مواردی است که وقتی به آنها می رسیم به آنها خواهیم رسید سوال از سبک موسیقی نسبت به پایان دوره. باشه. مواد. کتاب درسی. این کتاب درسی است. این کتاب درسی خودم است ، گوش دادن به موسیقی ، اکنون در چاپ پنجم است. من خیلی به آن افتخار می کنم در واقع ، در سراسر ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرد و در تمام جهان مورد استفاده قرار می گیرد و قراره زبان چینیشم بیاد چی بود این فقط یادداشت های سخنرانی من از این دوره خاص بود که من مدتهاست که در اینجا تدریس می کنم. من این یادداشت های سخنرانی را داشتم. من همه این تمرینات گوش دادن ها را داشتم من در اصل فقط آن را در یک کتاب قرار دادم بنابراین این همه مطالب برای دانشجویان یل است ، مواد طراحی شده در اینجا در ییل برای دانشجویان یل. در پشت کتاب – من فکر می کنم من مال خودم رو بیرون آوردم اما در پشت کتاب می بینید که با آن یک سی دی معرفی شده است ، سی دی مقدماتی. شاید برای شما جالب باشد که بدانید بسیاری از مطالب در آنجا وجود دارد در واقع توسط دانشجویان دانشگاه ییل ثبت شده است.

ما به آنها پول دادیم. ما در دانشکده آشنایی با موسیقی به آن طرف خیابان پول می دادیم اما این دوباره نوعی تولید محلی بومی ییل است. بنابراین ما مجبور هستیم – ما کتاب درسی را دریافت می کنیم و سپس با آن ما توصیه می کنیم به این مجموعه شش سی دی دسترسی پیدا کنید. این مواد برای انجام تمرینات گوش دادن برای دوره ضروری خواهد بود که به نوعی ستون فقرات دوره است البته دو نسخه از این موسیقی ها در کتابخانه موسیقی موجود است می توانید به آنجا داخل  یادبود استرلینگ بروید و اگر بخواهید به موسیقی در آنجا گوش دهید اما به هر طریقی یا دیگری باید این موضوع را کنترل کنید. اگر تصمیم به خرید آن دارید ، این یک امتیاز خاص دارد و این در نهایت شما با یک کتابخانه عالی از کلاسیک مواجه خواهید شد موسیقی ای که یک عمر برای شما ماندگار خواهد بود. سالها پس از این واقعیت ، من نامه الکترونیکی دانشجویان از طریق ایمیل دریافت می کنم امروزه آنها معمولاً شروع می کنند ، “هی ، استاد” یا چطوری استاد چیزی شبیه به این. “من سی دی چهار از مجموعه شش سی دی خود را گم کردم. آیا می توانید جایگزینی برای من بگیرید؟ ” بله ، من می توانم ، و من یک جایگزین برای آنها می فرستم ، انجام آن خیلی سخت نیست ، برای آنها یک جایگزین ارسال کنید. بنابراین اگر مجموعه سی دی را دریافت کنید ، نه تنها شروع یک کتابخانه موسیقی کلاسیک فوق العاده خواهید گرفت اما در واقع شما یک قرارداد خدمات مادام العمر باهاش میگیرید اوکی الزامات. این را می توانید روی ورق ها نیز مشاهده کنید. شما در اینجا چند تست دارید. ما باید یک مقاله کوتاه موسیقی بنویسیم. همه ما قصد داریم به یک کنسرت برویم. من فکر می کنم امسال ما می خواهیم جوانان Saybrook را بشنویم ارکستر و امسال ورق را گذاشتم – فکر می کنم سعی می کنم برای مشارکت در کلاس پنج درصد حساب کنم ما در این سخنرانی شرکت خواهیم کرد.

بله ، من می دانم کودکانه است. متاسفم ، اما من این را خیلی جدی می گیرم. من حتما انجام میدم. این خون حیات من است و من می خواهم شما هم این مسئله را جدی بگیرید. من می خواهم شما به کلاس بیایید. من می خواهم شما به سخنرانی بیایید ، بنابراین ما دو سخنرانی هر هفته داریم که میاید بخشها نیز اجباری است. ما در اینجا سه تی ای فوق العاده ویژه انتخاب کرده ایم. دفعه دیگر شما را به آنها معرفی می کنم. بنابراین به دو سخنرانی ، یک بخش بیایید ، و کار را مرتباً انجام دهید. اکنون ، بخشها. آنها از روز پنجشنبه شروع می شوند و یک چرخه دوشنبه را پشت سر می گذارند. آنها امشب شروع نمی شوند. آنها پنجشنبه آینده در چرخه شروع می شوند. می توانید آنلاین شوید و در آنجا ثبت نام کنید اما هنوز در حال خرید هستید بنابراین ما امشب بخشهایی را شروع نمی کنیم. شما ممکن است نگذارید – ممکن است در این دوره شرکت کنید یا نکنید. تکالیف ، این تمرینات گوش دادن را انجام دهید ، به موقع. موسیقی یک پدیده شنیداری شنیداری است. نمی توانید اطلاعات مربوط به موسیقی را کم کنید ، صدای موسیقی ، شب قبل امتحان به ذهن شما خطور می کند آزمایشی که ممکن است بتوانید در یک دوره انگلیسی یا دوره تاریخ نحوه شنیدن موسیقی ، نحوه پردازش ذهن ما از موسیقی ، بسیار متفاوت از این نوع اطلاعات دیگر  است، بسیار متفاوت از تاریخ یا اقتصاد. برای بیان این نکته ، بگذارید ببینم آیا می توانیم نظر کمک کننده فنی خود را بدست آوریم برای من یک اسلاید بیاورد ، و سوال من از شما این است – مانند این اسلاید ظاهر می شود – به شرح زیر است: در کجای مغز اصولاً موسیقی پردازش می شود؟ کجا پردازش می کنیم – کسی پاسخ آن را می داند؟ هر کسی که دوره های روانشناسی ، عصب شناسی را می گذراند دوره های آموزشی؟ بله ، خانم جوان اینجا. آیا شما چیزی از آن دارید؟ دانشجو: فکر می کنم سمت چپ است – پروفسور: سمت چپ مغز. به نظر می رسد ، خوب ، شاید خلاقیت تئوری قدیمی باشد آیا می توانیم – و این امکان پذیر است. به نوعی درست است. مورد خاص تری دارید؟ خیلی خوب. اینجا مغز ماست. ما این را از اینترنت جدا کردیم. خیلی خوب؟ به همین دلیل این همه به زبان فرانسه است ، زیرا دارای حق چاپ نیست ، و ما باید در اینجا با این دوربین مراقب آن باشیم دوربین های درحال چرخش بنابراین ما کرنترال ترونک پایین داریم این فقط به معنی ساقه مغز و مخچه و سپس آن است لوب گیجگاهی ، لوب پیشانی ، لوب های جداری و اكسیپیتال. اکنون موسیقی و زبان در کجا پردازش می شوند؟ هر شخصی؟ و وجود دارد – آیا کسی دست خود را بالا می برد؟ دانشجو: خوب ، لوب گیجگاهی جایی است که درآن شنوایی رخ می دهد پروفسور: بله ، لوب گیجگاهی جایی است که شنوایی ادامه دارد فرقی نمی کند که زبان می شنوید یا آیا شما موسیقی می شنوید این نوع پردازش در قشر شنوایی اولیه اتفاق می افتد ، چپ و راست ، از لوب گیجگاهی. بیایید بگوییم که من باید به یاد داشته باشم که چیزی را روی صفحه کلید کنم.

خوب ، ممکن است در لوب فرونتال فاکتور بگیرم زیرا به ویژه بسیاری از حافظه های کوتاه مدت در لب قدامی مغز. مثلا این قطعه حالا به این فکر نکردم. در واقع ، یک دقیقه پیش من حتی نمی دانستم که قصد نواختن چه کاری را دارم اما من به یاد داشتم آیا من دوباره به آنجا فکر می کنم ، “خوب ، این از C و شروع می شود که یک E بالا وجود دارد و یک G “دارد؟ نه مثل ورزشکاران است. این حافظه عضلانی است. شما هشت میلیارد بار در زندگی خود این کار را انجام می دهید و می توانید یک ضربه بزنید چرخش بالا عقب. این حافظه عضلانی است و این اتفاق می افتد – که بیشتر در لوب جداری در اینجا من باید به اینجا نگاه کنم اگر به دنبال هستم و سپس پیدا کردم قشر بینایی درگیر شده است. اگر مشغول خواندن هستم ، بازی کردن ، این یک چیز بسیار پیچیده است ، اما بیشتر آنها – بیشتر این موسیقی و پردازش زبان در این اتفاق می افتد – – همانطور که گفتم – سمت چپ و قشر شنوایی راست. بنابراین – من با همه اینها کجا می روم؟ بنابراین ، تکنیک های آموزشی که ما در آموزش “گوش دادن به موسیقی” عملاً استفاده میکنیم همانهایی که در آموزش زبان استفاده می کنیم. در اینجا شباهت زیادی وجود دارد زیرا این فقط پردازش صدا است این یک نکته بود – من به برخی از ملی پوشان گوش می دادم چیز رادیوی عمومی روز دیگر – و گوش دادن به چیزی که یک روانشناس در مورد آن صحبت می کند ارتباط بین صدا و موسیقی ، و او گفت که این چیزی در مورد بود – او گفت موسیقی گاهی اوقات بسیار عجیب است ، گاهی خیلی عجیب ، گاهی خیلی عجیب ، ، و این نوع متن آورده شده برای من بی ربط است ، این ایده که موسیقی واقعاً صدا است و زبان کاملاً صدا است یک خط بسیار نازک بین این دو وجود دارد و بنابراین ما از همان روش های آموزشی به معنایی که ما به آن رسیده ایم استفاده کنید موارد زیر را انجام دهید اگر هرگز توضیحات دوره های فرانسوی 115 یا زبان چینی ، مقدمه مقدماتی به چینی ، آنها می گویند – من فکر می کنم من آن را اینجا نوشتم ، این روند جذب تدریجی است. آره. شرکت روزانه در آزمایشگاه های زبان الزامی است. بنابراین روزانه نکته اصلی در اینجا است. شما باید این جذب تدریجی را انجام دهید. بنابراین یادگیری گوش دادن به موسیقی دقیقاً مانند گوش دادن به زبان است ما باید هر روز کمی کار کنیم. شما باید این تمرینات گوش دادن را به طور منظم انجام دهید و به کلاس بیایید. این یک دوره ابتدایی است. من فرض می کنم که شما از صفر اینجا شروع می کنید ، شما چیزی نمی دانید و میرید جلو خیلی خوب. من صحبت کرده ام – من اینجا پهلو داده ام. اگر سوالی در مورد دوره در سال دارید به طور کلی و آیا در این مرحله از من دارید؟ بله ، آقا در عقب. دانشجو: قالب های آزمون ها چیست؟ پروفسور: فرمت های آزمون ها به وضوح مشخص شده است برای شما بیرون است کمی کار نوشتاری وجود خواهد داشت. به میزان قابل توجهی گوش خواهید داد. به شما لیستی از قطعاتی که مجبورید باشید داده می شود کمی آماده شوید و سپس از آن پلی خواهیم کرد قطعات خاص ، اما مهمتر از همه ، من به شما یک برگه مقدماتی می دهم. هر آزمون از قبل با یک برگه مقدماتی به شما می گوید که چگونه این کار را انجام دهید برای آن آزمون خاص آماده شوید سوال خوبی است متشکرم. چیز دیگری مد نظر دارید؟ باشه. در غیر این صورت ، اجازه دهید به موارد زیر برویم. ما می خواهیم یک مسابقه تشخیصی برگزار کنیم و شما هم هستید گرفتن مسابقه روز اول. اکنون این قسمت پشت قسمت دستی شماست. این واقعاً یک مسابقه نیست زیرا ما قصد نداریم جمعش کنیم می توانید بیرون رفتن آن را دور بریزید. اینجا در اینجا است – قصد انجام دو کار را دارد: یکی ، تا در مورد روشی که ما در آن استفاده خواهیم کرد چیزی به شما نشان دهد و دو ، به شما چیزی از سطح این دوره – سطح دوره.

آشنایی با موسیقی

سوالاتی که من در این مسابقه می پرسم – سوالاتی که در مسابقه پرسیده می شود – انواع مواردی است که ما در آن قرار داریم انتظار داریم که در پایان دوره بدانید – نه اکنون ، اما در پایان دوره. بعضی از اینها دشوار است. بنابراین اگر متوجه شدید که بیشتر این پاسخ ها را درست می گیرید ، پس این دوره را نگذرانید. شما می خواهید وقت خود را هدر دهید ، پول خود را در اینجا هدر دهید ، بنابراین اگر در پایان این یافته اید این کار را نکنید شانزده ، هفده ، هجده از اینها درست. خیلی خوب. بیایید با کمی موسیقی کلاسیک اینجا شروع کنیم سوالات یک و دو را درگیر می کند. آهنگساز قطعه ای که می خواهید بشنوید کیست؟ و عنوان آن چیست یا چه نام دارد؟ باشه. بنابراین بیایید – من می خواهم از آنها بخواهم که قطعه بعدی را در اینجا صف کنند در حالی که ما فقط در یک لحظه در مورد آن صحبت می کنیم آهنگساز – کسی آهنگساز این را می شناسد؟ دست خود را بالا بیاورید. باشه. بعضی از مردم این کار را می کنند. بعضی افراد این کار را نمی کنند. آقا اینجا ، با پیراهن تیره. دانشجو: بتهوون؟ پروفسور: باشه این بتهوون است ، لودویگ ون بتهوون ، و آیا اسم قطعه را می دانید؟ دانشجو: سمفونی پنجم؟ پروفسور: باشه سمفونی شماره 5 حالا اگر کنار این آقا نشسته اید – آه ، خدایا ، این پسر خیلی چیزها را می داند من قصد دارم در این دوره از لوله پایین بروم. نه گول نخورید همانطور که می گویم ، ما می خواهیم همه را اینجا با هم بسازیم. آغاز این سمفونی پنجم بتهوون بود ، یک قطعه معروف در تاریخ موسیقی کلاسیک. بیایید در اینجا به ترکیب دیگری گوش دهیم. آهنگساز این كیست و چه كسی – در چه تركیبی است این قطعه استفاده شده؟ خب دیگه بسه بنابراین آهنگساز آن کیست؟ آیا کسی جواب را می داند؟ افراد کمتری میدونند خانم جوان اینجا با رنگ سبز ، آیا شما دستتون بالا بود؟ دانشجو: بتهوون. پروفسور: دوباره بتهوون. بتهوون از چه ترکیبی استفاده می کند – چیست؟ این قطعه خاص؟ آیا کسی می داند؟ آقا اینجا؟ دانشجو: سمفونی نهم. پروفسور: باشه دوباره در سمفونی نهم و شما می گویید ، “اوه ، من الان واقعا نگران می شوم.” اینجا نگران نباش باشه. بنابراین سمفونی نهم. حالا من معتقدم که آشنایی با موسیقی یک معجون جادویی است ، طلسم جادویی بر ما دارد موسیقی ما را مجبور به انجام انواع خاصی از کارها می کند ، باعث می شود انواع خاصی از راه ها را احساس کنیم ، و من فکر می کنم این دو قطعه توسط یک آهنگساز یکسان دریافت می شوند – احساس – بسیار متفاوت ، باعث ایجاد روحیه ای متفاوت ،جنبه روانی متفاوت می شود و مارو در بر میگیره یکی از آنها به این طریق پیش می رود باشه؟ و دیگری. من می خواهم یک آزمایش کوچک انجام دهم ، هرگز این کار را انجام نداده ام اما می خواهم موارد زیر را انجام دهم و آن این است که از شما بخواهم به این فکر کنید که هر قطعه در چه حال و هوایی قرار می گیرد ، و من برخی از صفات را در صفحه بالا قرار داده ام و من آنها را توسط آر و اس گروه بندی کنید زیرا من قصد دارم از شما بخواهم اگر به یک قطعه پاسخ دهید ، دست راست خود را بلند کنید و دست چپ خود را اگر شما پاسخ دیگر. بنابراین در گروه R در آنجا مثبت هستیم ، خوشحال ، امن. در گروه L ما منفی ، مضطرب ، ناآرام بنابراین قطعاتی را شاید با احساس کمی متفاوت انتخاب کرده ام اینجا. بیایید ببینیم با این کار چه می کنیم. اکنون قطعه شماره یک چه حسی در مورد آن داری؟ در اینجا قطعه دو وجود دارد خیلی خوب.

در اینجا یکی وجود دارد اگر – من قصد دارم دوباره آن را بنوازم اگر دست راست یا دست چپ خود را به عنوان پاسخ خود بلند کنید باشه. در اینجا قطعه یک وجود دارد دست راست یا دست چپ. خیلی خوب. بنابراین شما که دست خود را بالا می برید ، و بعضی دستانشان را بالا نمی برند اما اشکالی ندارد ، کسانی از شما تقریباً به اتفاق آرا می گویند که بتهوون پنجم سمفونی برای ما تا حدودی شوم به نظر می رسد ، تا حدودی برای ما سرنوشت ساز است ، و نهم بتهوون برعکس سمفونی احساس متفاوتی نسبت به آن دارد. در واقع ، کسی عنوان نهم سمفونی بتهوون را می داند این صحنه شعری بود از فریدریش شیلر به نام – دانشجو: قصیده شادی؟ پروفسور: قصیده ای برای شادی. بنابراین بتهوون چگونه می تواند قصیده لذت را خوشحال کننده بسازد اینجا چه کار می کند؟ این همان کاری است که ما در دوره خود انجام خواهیم داد. ما قصد داریم این موسیقی را صفر کنیم. آیا کسی می تواند به من بگوید که چرا یک نفر در این اتاق همه ما است به سمفونی نهم و تا حدودی بیشتر پاسخ مثبت داد با اضطراب به سمفونی پنجم؟ شما باید یک چیز به من بگویید. دانشجو: اصلی و جزیی پروفسور: باشه اصلی و جزیی. حالا یکبار دیگر شما – اینجا جلو هستید. شما به سوابق و سی دی های والدین خود گوش داده اید و موارد دیگر شاید – من خوشحالم که شما می دانید ، اما شاید این خیلی پایین تر از عزت شما در اینجا باشد بنابراین – اما برای شما خوب است خیلی خوب. بنابراین ما این ایده را درباره آکوردهای اصلی و آکوردهای جزئی داریم ، بنابراین اجازه دهید من این را از تو می پرسم کدام – فکر می کنم این یک س aال مسابقه باشد ، احتمالاً شماره پنج است. این کدومه آکورد ماژور یا آکورد مینور اولین مورد مینور است.

مورد دوم  ماژور است. ما می توانیم آنها را سه گانه بنامیم و در مورد این صحبت خواهیم کرد قبل است – بنابراین این یک دلیل است: عمده در مقابل جزئی. در اینجا یک سوال برای شما وجود دارد. در مورد این چی؟ آیا این خیلی حرکت نمی کند؟ در حالی که – اگر ریتم را از سمفونی نهم بردارم در واقع بتهوون در حال افزایش و پایین آمدن از مقیاسی است ، بنابراین خیلی ملازم است ما بین موسیقی همزمان با موسیقی تفاوت داریم و شاید این کیفیت بی ثبات سمفونی پنجم بتهوون باشد در اینجا چیز دیگری وجود دارد و من حدس می زنم این یک سوال مسابقه باشد فکر کنید من آنجا از شما می پرسم و این باید در مورد یک خانه گام صدا باشد موسیقی در حوالی گام صدا و در مرحله پنجم سمفونی بتهوون جاذبه دارد ما هنوز به گام صدا نرسیده ایم.

ما آنقدر پیش می رویم و هنوز صدای گام را نشنیده ایم. آیا کسی می تواند گام را بخواند؟ اما او آن را به ما نداده است و شاید به همین دلیل است که به نظر می رسد بسیار جدا از هم و بسیار ناآرام ، جدا از طبیعت بی سر و صدا از ملودی ، این است که ما در زمین اصلی را شروع کنید در حالی که با سمفونی نهم ، عبارت دوم ، آن گام اصلی وجود دارد و همه ما در آن گام به نوعی احساس امنیت می کنیم. دلیل دیگری وجود دارد که فکر می کنم این دو متفاوت به نظر می رسند و که به شرح زیر است. جهت گیری سمفونی پنجم بتهوون به طور کلی چیست؟ دانشجو: پایین پروفسور: پایین به طور کلی رو به پایین است. بنابراین مسیری که موسیقی می رود می تواند بر احساس ما نیز تأثیر بگذارد در مورد آن ، خلق و خوی ما در مورد آن ، بنابراین فکر می کنم سوال بعدی – من یک قطه دیگر برای شما مینوازم می خواهم این یکی را کمی با پیانو بنوازم و می پرسم شما نام آهنگساز این قطعه را میدانید – کمتر شناخته شده است اما شاید نه – چه نامیده می شود و چه زمانی در تاریخ موسیقی بوده است نوشته شده است.

کسی آن قطعه و نام آهنگساز را می داند؟ آره؟ پروفسور: باشه دبوسی ، آهنگساز فرانسوی که در انتهای قرن نوزدهم به سبک امپرسیونیسم نوشته است و قطعه Moonlight نامیده می شود – کلر د لون – اما باز هم ممکن است – از این مرحله بیرون خواهید آمد البته – چهار ماه دیگر همه این موارد را بدانید حالا شما قرار نیست هیچ یک از اینها را بدانید. آنچه من به آن علاقه مندم پاسخ احساسی شما به این موضوع است. چه احساسی نسبت به این موسیقی دارید؟ چه نوع خلقی شما را به وجود می آورد؟ حالا چه احساسی نسبت به آن دارید؟ کسی می خواهد در مورد آن به من بگوید؟ ببخشید؟ اوه ، شنیدم – خوب و با صدای بلند لطفا. دانشجو: آرام؟ پروفسور: بی سر و صدا. آره ، آرام چرا احساس آرامش می کند؟ پسر ، کاش حالا می توانستم سی دی Rave ‘Til Dawn خود را پخش کنم. درست؟ باشه. هیچ ضربی برای آن وجود ندارد. خیلی خوب. اینجا از نظر پالس بسیار سست است. از نظر بیت خیلی کم است.

شما تحت فشار قرار خواهید گرفت تا مشخص کنید که متر آن چیست بنابراین ، این یک دلیل است ، و البته چه – من کجا هستم با نکته مهم بعدی در مورد آنچه درباره این موسیقی اتفاق می افتد این به ما احساس آرامش ، آرامش می دهد ، زیرا همه چیز به سمت پایین ادامه دارد و فقط وقتی به اینجا می رسیم آیا روحیه ما در آن نقطه خاص اوج می گیرد بنابراین ، جهت گیری در آشنایی با موسیقی نیز با چگونگی پاسخ ما مهم است خوب ما اینجا چی میریم؟ ماژور در مقابل مینور تفکیک در برابر ربط؟ چه چیز دیگری؟ کلید تونال به شدت احساس می شود ، که نامیده می شود – نمی دانم این را ذکر کردم یا نه – کلید تونیک ، صدای تونیک ، سطح تقویت کننده وجود دارد ، و این ایده از جهت است از موسیقی همه اینها باید هنگام گوش دادن به آنها فکر کنیم موسیقی در این دوره باشه. حالا ببینیم فکر می کنم می خواهم موارد زیر را انجام دهم. آره در اینجا یک سوال برای شما وجود دارد. در اینجا یک سوال وجود دارد ، یک موضوع کاملا متفاوت دو بعد موسیقی چیست؟ شاید درباره ابعاد نقاشی یا معماری فکر کنید اما دو بعد موسیقی چیست؟ آیا در مورد آن فکر کرده اید؟ کسی می تواند جوابی به من بدهد؟ خوب ، گام – اوه ، بله. متاسفم. باشه. گام صدا. و آن دیگری چه خواهد بود؟ زمان. خوب ، گام و زمان و گام و مدت زمان ، عالی است ، بنابراین این دو بعد موسیقی است و خوب ، در واقع ما حتی می توانیم آنها را محور موسیقی بنامیم زیرا ما تمایل دارند که به گام در یک محور عمودی فکر کنند.

ما از نظر سطح بالا و سطح پایین صحبت می کنیم هرچند که این کار را خواهیم کرد لحن بعدی را خوب تنظیم کنید ، و سپس این ایده را داریم مدت زمان یا زمان ، که ما تمایل به نوشتن در نمادهایی که از چپ به راست حرکت می کنند. بنابراین کاری که اکنون می خواهم انجام دهم تمرکز روی قطعه ای است که تأکید می کند – پیش زمینه‌ها – فقط اولین محور ، گام صدا. در اینجا یک سوال برای شما وجود دارد. چه تعداد از شما همچنین Sprach نوشته ریچارد اشتراوس را شنیده اید زرتشت؟ باشه. چه تعداد – و در اینجا شجاع باشید – چه تعداد از آنها نشنیده اند Richard Sprauss’s also Sprach Zarathustra؟ دست خود را خوب و بزرگ بلند کنید. خوب ، اکثریت قریب به اتفاق مردم می گویند که چنین نکرده اند. اشتباه. همه شما این را بارها شنیده اید. به طور مداوم به عنوان امتیاز فیلم ، تلویزیون ، تبلیغات رادیویی. همه جای ماجراست و به محض اینکه من شروع به بازی می کنم آن ، حداقل یک بار که وارد آن شویم ، شما می گویید، “اوه ، بله ، من این را شنیده ام. ” بنابراین این قطعه ای از اشتراوس است که او در آن تلاش می کند تا دوباره محتوا ، یا آینه محتوا ، از یک رمان فلسفی توسط فردریش نیچه را زنده کند بنابراین زرتشت صحبت کرد ، و این در مورد آزاد کردن ظرفیت انسان است. همانطور که از زمین اولیه بیرون می‌آید و در اشتراوس در تلاش برای انجام این کار از ارکستر استفاده می‌شود برای نشان دادن اینجا در این مورد خاص شاید صعود از قدرت انسان ، شاید به همان استعاره توسط خورشید نشان داده می شود.

بنابراین در اینجا اشتراوس طلوع خورشید را به تصویر می‌کشد و اولین سوالی که فکر می کنم در این مسابقه دارید به شرح زیر است: ساز صفحه کلید در این موسیقی چیست این یک ساز کیبورد است. خوب ، بیایید کمی از این را بشنویم بخاطر مشکلات امپلی فایر امروز صبح نمیتونید بشنوید چیزی که هست یک لوله اورگ از نوع آن است عضوی که ما در تالار وولسی داریم ، سی و دو فوت قد ، این صدای غول آسا از آنجا پایین ، بنابراین این چیزی است که او سعی در تنظیم آن دارد. باشه؟ سپس ساز برنجی وارد می شود و نام این چیست و یک ساز کوبه ای. خب اینجا قطعش میکنیم بنابراین ساز برنجی یک شیپور است. باشه؟ این همان چیزی است که هست. آنجا می آید بالا بیایید در مورد آنچه در هیئت مدیره انجام داده ایم در اینجا صحبت کنیم. می توانیم ببینیم که این گام های کم ،> من چه خواندم؟ تقریباً همان گام صدا. درست؟ خوب ، ما در مورد این صحبت خواهیم کرد. به این اکتاو می گویند. این به نسبت فرکانس مربوط می شود که ما کمی به آن دفعه بعد خواهیم پرداخت بنابراین او در ابتدا فقط از طریق اکتاو می آید. سپس صدای بعدی روی شیپور در واقع فاصله یک پنجم است.

این چهارم است اما اتفاقاً یک اکتاو تولید می شود در برابر آن اولین بار بنابراین او در آنجا یک سوم عمده را بدست آورد و به سرعت پشت سر گذاشت فقط با یک نیم قدم پایین تر از آن ، که به طور کامل به آن یک احساس متفاوت بنابراین یک رشته درخشان ، براق و سپس تاریک جزئی. سپس ساز کوبه ای وارد شد. کسی می داند آن چیست؟ باشه. بگو چی بود خوب و بلند آنجا فریاد بزن دانشجو: تیمپانی؟ پروفسور: تیمپانی یا همانطور که گاهی اوقات آن را طبل کتری می نامند ، و داشت دو گام مختلف اجرا می کرد ، در واقع نوعی اجر کردن این گام و این گام ، اکتاو و سپس پنجم. درجه پنجم مقیاس بعد از تونیک بالاترین درجه است مهم است و آن را نت غالب می نامند. باشه؟ این همان چیزی است که در آن سوال خاص وجود دارد. تیمپان وارد می شود و دیوانه می شود و دوباره به تونیک برمی گردد که در آن زمان شیپور می گیرد دوباره دوباره خوب بیایید کمی بیشتر گوش کنیم و من فکر کنید – خوب ، بیایید گوش کنیم. فراموش می کنم کجا را ترک کردیم. اکنون در این مرحله آنچه اتفاق می افتد شیپور است تا آنجا بالا این خواهد پرش راه ، راه بالا. پس بیایید به آن گوش دهیم. آنچه اتفاق می افتد و من را از نظر صوتی علاقه مند می کند ، و دوباره به آن باز خواهیم گشت ، این است که در حال برخاستن هستیم به سمت اینجا ، و نحوه ورود این گام ها را مشاهده کنید از نظر فرکانس های نسبت بسیار نزدیک می شوند. بنابراین ما می رویم نت بعدی را می خوانید. آنجا آن بالا است. باشه؟ خوب فهمیدی. بیا دیگه. بلندتر کوراجیو! باشه. بنابراین ما آنجا هستیم. سوال من در مسابقه این است که این یکی چه نام دارد؟ باشه. بنابراین این یک لحن اصلی است که به آن یادداشت خاص می رود. بنابراین بیایید اینجا را فقط در پایان این گوش دهیم و در پایان می توانید اندکی اورگ را بهتر بشنوید بنابراین اینگونه است که استفاده از برخی از این نسبت های اساسی نوع اولیه موسیقی را به ما میدهد و بسیار دیدنی است این کاملاً دیدنی است زیرا در دهه 1890 ما این کشورها را داریم راس ارکستر کلاسیک غربی ، این بزرگ ، ساز زیبا و قدرتمند. باشه. ما در اینجا کمی درباره گام صحبت کردیم.

بگذارید در مورد محور دیگر آشنایی با موسیقی صحبت کنیم و آن ریتم یا مدت زمان است اکنون در موسیقی همانطور که احتمالاً می دانید – ما قبلاً کمی دراینباره صحبت کرده ایم ما اهمیت بیت را داریم. بیت در موسیقی و به طور کلی بسیار مهم است ، در موسیقی ، بیت را تقسیم می کنیم. ما آن را به صورت گروهی سازمان می دهیم. نوعی ضربان مانند ضربان قلب است. این به نوعی مانند نبض اساسی است اما ، با توجه به آرایش روانشناختی ما ، ما تمایل داریم اینها را به واحد تقسیم کنیم: بنابراین به طور کلی دو و به طور کلی سه ، و اگر گروه های دو نفره داشته باشیم ، با آن دو متر گروه های سه نفره ای را به آنها می گوییم دوره سه متر چگونه اینها را نشان می دهیم؟

خوب ، با نوعی الگوی هدایت ما به این باز خواهیم گشت همه شما در اینجا مجری خواهید بود. بنابراین دوتایی فقط یک ، دو ، یک دو است ، یک ضرب قوی ، یک ضرب ضعیف ، قوی ، ضعیف ، قوی ، ضعیف ، به این ترتیب ، و بالعکس البته سه گانه قوی ، ضعیف ، ضعیف ، قوی ، ضعیف ، ضعیف ، با دو ضربان ضعیف بین هر ضرب قوی. بنابراین در اینجا یک سوال برای شما وجود دارد. چه کسی موزیکال را نوشت ، و آنجا در مسابقه شماست ، شیکاگو؟ کسی جواب آن را می داند؟ چطور – باشه چه تعداد از آنها نمی دانند – نمایش پر شور دستان اینجا – نمی دانند کی شیکاگو نوشت؟ این برای من شگفت انگیز است. این پسر بمب افکن موسیقی یواشکی است. چگونه هیچ کس نمی تواند نام این شخصی را که به ما داده است بداند موسیقی عالی ، کاباره ، شیکاگو ، آهنگ هایی که می خوانید ، تمام مدت در گوش خود باشید ، جان کندر ، در شهر نیویورک زندگی می کند ، بسیاری از این مطالب را می نویسد. بنابراین ما می خواهیم آهنگی از آهنگ های جان کندر گوش دهیم شیکاگو در اینجا ، و سوالی که در آن وجود دارد – در در حال حاضر این است که متر این برش از شیکاگو چیست در اینجا چیزی است که ممکن است مورد علاقه شما باشد.

ما در اینجا موسیقی پاپ زیادی پخش خواهیم کرد اما آنها این کار را خواهند کرد به طور کلی کلیپ های کوتاه موسیقی پاپ باشند چرا باید اینجوری باشه؟ به دلایل کپی رایت ، درست است. بنابراین ما در اینجا بخشی را شنیده ایم. متر آن قسمت چقدر بود؟ آقایون اینجا پایین ، شما به نظر می رسد که در حال حرکت با آشنایی با موسیقی ، که بسیار خوب است. نظر شما چیه؟ دوتایی یا سه تایی؟ دانشجو: دوتایی پروفسور: باشه ، دوتایی حالا  – درست است. من با آره به شما برمی گردم ، شما این را شهود کردید اما می توانید برای من توضیح دهید که چه می شنوید؟ چه چیزی شنیده اید که به مغز شما اجازه می دهد فوراً به سمت آن تصمیم برود نظری دارید؟ هر شخصی. دانشجو: زمان برش – پروفسور: خوب ، زمان برش. دانشجو: لهجه یکی .. پروفسور: چی؟ لهجه یکی ، اما چه بخشی از موسیقی بود شما گوش می دهید؟ پروفسور: بله درسته خودشه. کسی آنجاست و می رود> و در واقع باس است بنابراین ما مایل به صفر کردن هستیم باس به طرز بزرگی در موسیقی> زیرا این اغلب اطلاعات بیشتری به ما می دهد از ملودی بنابراین در آنجا مثالی از دوتایی داشتیم. اجازه بدید ببینم. آیا گزیده دیگری در اینجا دریافت کرده ایم؟ بیایید کمی از آن را گوش کنیم. خوب اون یکی چی؟ دانشجو: سه گانه. پروفسور: بله شما تنظیمات را در اینجا می دانید. ما دوتایی کردیم و اکنون باید سه گانه کار کنیم. باشه.

بنابراین این به شدت قوی ، ضعیف ، ضعیف است. خیلی خوب؟ حالا اجازه دهید کمی بیشتر به این گوش دهیم ، و اتفاق جالب برای بیت اتفاق می افتد. کند می شود. گذر موسیقی را که ضرب آهنگ در آن کند می شود ، چه می گوییم پایین؟ چه چیزی اعمال می شود؟ اینجا چه چیزی تحت تأثیر قرار گرفته است؟ اینجا چه استفاده ای می شود؟ خوب ، یک کلمه بسیار ساده در آنجا وجود دارد: ریتارد. باشه؟ بنابراین موسیقی عقب مانده است. نبض ما کند شده و تقریباً مانند یک قانون از فیزیک یا چیزهای دیگر ، اکنون یک واکنش نشان می دهد – اکنون جان کندر باعث سرعت بخشیدن به موسیقی می شود بنابراین بیایید یک تماشا کنیم مثال فوق العاده شتاب دهنده در اینجا. باشه. بنابراین در آن مرحله سرعت موسیقی با شتاب دهنده اکنون همونجور که میدونید به انتهاش رسیدیم آیا تاکنون در ترکیب های موسیقی متوجه این موضوع شده اید؟

این مورد را رعایت کنید ، به ویژه در آشنایی با موسیقی پاپ. آنها ایده ای دارند اما باید یک مسیر را پر کنند. آنها در اینجا واقعاً به سه دقیقه و سی ثانیه خوب نیاز دارند. آنها چیزی رو به پیشرفت خواهند داشت و پس از آن تقریباً از آن بی خبر خواهند بود شما آنها را می گیرید و از نظر محتوا از زمین بلند می کنید وقتی گام اصلی را در قطعه تغییر می دهید به آن چه می گویند به یک سطح دیگر می روید؟ کسی در مورد آن می داند؟ مدولاسیون نامیده می شود و این نوعی جایی است که واقعاً خواهیم بود ، واقعاً چهار ماه دیگر ، مدولاسیون. خیلی ظریف است بسیاری از کارهایی که امروز انجام می دادیم بسیار ساده است ، ایده دو برابر در برابر سه برابر است ، اما بیشتر تعدیل هارا ما معمولاً نمی شنویم بنابراین بیایید گوش دهیم – ما باید دو برش دیگر انجام دهیم و سپس من بهت اجازه میدم بری بیایید به جان کندر در یک سطح گام گوش دهیم و سپس ناگهان همه چیز را بالا میکشد بالا بردن موسیقی باعث ایجاد هیجان می شود. حالا او می سازد – فکر می کنم این آخرین سوال باشد. ما به این آخرین قسمت چه می گوییم؟ قبلا راجبش حرف زدیم. آکورد متانیک نیست این – کسی دومین مرحله مهم را به خاطر می آورد؟ غالب بنابراین بیایید اکنون جان کندر را روی آکورد غالب بشنویم و حالا شما تونیک را  بخوانید. و خوب ، تونیک رو بزنید. باشه. بنابراین اینها انواع کارهایی است که ما انجام خواهیم داد. اگر تصمیم دارید این دوره را بگذرانید ، دوره را تحت کنترل خود بگیرید مطالب سه شنبه آینده ، تمرین های گوش دادن را انجام دهید یک و نه تا یازده. میبینمتون (آشنایی با موسیقی)

5/5 - (1 امتیاز)
مطالب مرتبط
ارکستر سمفونیک چیست

ارکستر سمفونیک چیست؟

ارکستر سمفونیک از دیرباز از جمله جذاب‌ترین شاخه‌‌های زنده و پویا در موسیقی کلاسیک بوده و هست، چه از منظر نوازندگان و آهنگسازان و چه

یوهان نپوموک هومل

یوهان نپوموک هومل

در وصف یوهان نپوموک هومل (Johann Nepomuk Hummel (14 November 1778 – 17 October 1837)) همین که شوپن او را یکی از اساتید بزرگ مکتب کلاسیک می‌شمرد

کلارا شومان

کلارا شومان | زندگی‌نامه | آثار

کلارا شومان (۱۸۱۹ـ189۶)، با بیش از پنجاه سال زندگی حرفه‌ای در عرصۀ موسیقی، برجسته‌ترین نوازندۀ زن پیانو در دوران خود به شمار می‌رفت و جایگاهی هم‌تراز با

مودست موسورگسکی

ﻣﻮدﺳﺖ ﻣﻮﺳﻮرﮔﺴﮑﯽ

ﻣﻮﺩﺳﺖ ﻣﻮﺳﻮﺭﮔﺴﮑﯽ، ﻧﻮﺍﺯﻧﺪﻩ ﻭ ﺁﻫﻨﮕﺴﺎﺯ ﻣﻠﯽﮔﺮﺍﯼ ﺭﻭﺱ، ﺩﺭ ﺧﺎﻧﻮﺍﺩﻩﺍﯼ ﺛﺮﻭﺗﻤﻨﺪ ﺑﻪ ﺩﻧﯿﺎ ﺁﻣﺪ. ﺩﺭ 6 ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺳﺎﺯ ﭘﯿﺎﻧﻮ ﺭﺍ ﻧﺰﺩ ﻣﺎﺩﺭﺵ ﺁﻏﺎﺯ، ﻭ ﺑﻪ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *